Parki rozrywki

Przewodnik po Disneylandzie 


 Przewodnik po Disneylandzie dla niepełnosprawnych

Atrakcje     Gdzie zjeść     Lokalizacja parku     Mapy parku     Godziny pracy     Jak działa Fastpass     Baby Switch     Bilety wstępu     Hotele w Disneylandzie     Dla Niepełnosprawnych      Katalog Disneyland

 

 

Disneyaland - Przewodnik dla niepełnosprawnych 

 

W Disneyland Resort Paris, turyści niepełnosprawni mogą odkryć magię, emocje i przygodę w tych samych warunkach co pozostali zwiedzający. Znajdą tutaj Państwo przewodnik o usługach przystosowanych dla potrzeb turystów niepełnosprawnych, informacje o zniżkach i przywilejach jakie im przysługują.  

 

Darmowe wejściówki dla opiekunów osób niepełnosprawnych - jak i gdzie je zdobyć ?

Każda osoba niepełnosprawna aby mieć wstęp do parku Disneylandu, powinna posiadać wykupiony pełnopłatny bilet wstępu. Bilet ten można wykupić w dowolnej kasie parku lub online. Sugerujemy wykupienie biletu z wyprzedzeniem online, gdyż te bilety są znacznie tańsze od tych w kasach parku. Bilety online można wykupić na naszej stronie. Każdemu opiekunowi osoby niepełnosprawnej przysługuje jeden bilet wstępu do Disneylandu całkowicie gratis. Aby otrzymać taki bilet, opiekun powinien zgłosić się do dowolnej kasy biletowej i tam okazać zaświadczenie o niepełnosprawności osoby, ktorej jest opiekunem.  

 

Zaświadczenie o niepełnosprawności. 

Zaświadczenie te jest niezbędne aby otrzymać gratis bilet wstępu dla jednego opiekuna oraz by otrzymać specjalne karty wstępu (dla osoby niepełnosprawnej i 4 osób towarzyszących), które upoważniają do wstępu na wszystkie atrakcje w Disneyland Pak i Walt DIsney Studios Park bez kolejek. Zaświadczenie te powinno być wystawione przez odpowiednią organizację / jednostkę samorządową, która jest upoważniona do wystawiania takich zaświadczeń. Zaświadczenie te powinne być przetłumaczone na język angielsku lub francuski. 

 

Przywileje dla osób niepełnosprawnych - karty PRIORITY CARD i EASY ACCESS CARD. 

Jeden z głównych przywilejów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów to możliwość otrzymania kart PRIORITY CARD i EASY ACCESS CARD, które znacznie ułatwiają wstęp do wybranych atrakcji Disneylandu.

PRIORITY CARD - jest to karta którą otrzymuje osoba niepełnosprawna oraz maksymalnie 4 osoby jej towarzyszące. Karta ta upoważnia do wstępu do wszystkich atrakcji, bez konieczności stania w kolejkach do wejścia.  

EASY ACCESS CARD - jest to karta którą otrzymuje osoba tymczasowo niepełnosprawna (urazy, rany, kobiey w zaawansowanej ciąży itp.) oraz tylko jedna osoba jej towarzysząca. Karta ta upoważnia do korzystania ze specjalnych wejść dla niepełnosprawnych. Znajdziemy je wszędzie tam, gdzie zwykły dostęp do atrakcji jest utrudniony. Karta nie stanowi jednak podstawy do ominięcia zwykłej kolejki. 

Easy Access Card Disneyland Paris

 

 

Gdzie można otrzymać karty PRIORITY CARD i EASY ACCESS CARD ?

Obie karty można otrzymać w punkcie CITY HALL, który znajduje się tuż za głównym wejściem Disneyland Park. W City Hall pracownicy wyjaśnią ponadto które atrakcje są odpowiednie dla osób niepełnosprawnych oraz które mogą sprawiać problem. 

 

Przywileje dla osób niepełnosprawnych - pierwszeństwo na paradach i pokazach

Osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom przysługują również specjalne miejscówki zarówno podczas każdej parady jak i podczas wieczornego pokazu sztucznych ogni. Są to: Town Square, plac centralny i Fantasyland (w DIsneyland Park) oraz za Studio 1 lub Rock 'n' Roller coaster (w Walt Disney Studios Park). Liczba miejsc jest limitowana, zalecamy przybycie przed czasem. Aby poznać godziny spektakli i parad, należy zapoznać się z przewodnikiem Parku, dostępnym w City Hall w Parku Disneyland i w Studio Services w Parku Walt Disney Studios. Aby dostać się do specjalnych stref na widowni przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, prosimy o kontakt z pracownikami parku. Specjalne miejscówki dla osób niepełnosprawnych również są przewidziane podczas spektaklu Buffalo Bill's Wild West Show. 

 

Dostępność poszczególnych atrakcji dla niepełnosprawnych

Poruszanie się po parku nie sprawia niepełnosprawnym większych problemów. Alejki są utwardzone, pozbawione stopni i nierówności, jakie mogą stanowić przeszkodę dla niepełnosprawnych. Podobnie jest z większością atrakcji, znajdujących się w parku. 

Trzeba jednak mieć na uwadze, że niektóre atrakcje mogą narażać osobę niepełnosprawną na zbyt dużą ilość wrażeń. Osobom cierpiącym na epilepsję odradza się np. wizytę w miejscach, gdzie wykorzystywane są intensywne efekty świetlne, natomiast niesłyszący powinni zachować ostrożność w zaciemnionych pasażach. Niektóre atrakcje są nieodpowiednie dla osób w ciązy lub dla osób w kołnierzach ortopedycznych. Obsługa może też odmówić niepełnosprawnemu skorzystania z atrakcji, jeśli uzna że zagraża to jej bezpieczeństwu. 

Zobacz poniżej dwie specjalnie przygotowane broszury dla każdego z parków Disneylandu, które ułatwią wybór atrakcji w zależności od rodzaju niepełnosprawności:

    

 

Parkingi dla niepełnosprawnych

Wszystkie parkingi Disneyland Resort Paris dysponują miejscami zarezerwowanymi dla zwiedzających z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Przy wjeździe na parking, możecie poprosić o zaparkowanie waszego pojazdu w zarezerwowanej strefie, która znajduje się w pobliżu wejścia do Parków Disney.

 

Specjalne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w hotelach Disney'a.

Wszystkie Hotele Disney'a dysponują pokojami specjalnie dostosowanymi do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Pokoje te są wyposażone w większe wanny (z uchwytami i podwyższone toalety ), w judasza na wysokości fotela oraz w podwójne łóżko ( oprócz Disney's Davy Crockett Ranch, Hôtel L'Elysée Val d'Europe, Résidence Pierre et Vacances Val d'Europe). Aby dokonać rezerwacji tego typu pokoi prosimy o kontakt z naszą infolinią. 

 

Τoalety dla niepełnosprawnych.

Wszystkie toalety dysponują instalacjami dostosowanymi do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi (oprócz restauracji Walt's ). Niektóre toalety są wyposażone w sposób pozwalający na wejście z osobą towarzyszącą.

 

Wynajem wózka inwalidzkiego

Istnieje możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego w butiku " Strollers and Wheelchair Rental " na Tarasie Town Square, w Parku Disneyland, lub w " Studio Photo ", przy wejściu do Parku Walt Disney Studios. Niemożliwa jest rezerwacja. Usługa wynajmu jest płatna (oprócz właścicieli Paszportu Rocznego- Passeport Annuel Dream). Cast Members (pracownicy Disney) nie mają możliwości towarzyszenia osobom na wózkach inwalidzkich.

 

Transport / minibus

Specjalne minibusy są do Waszej dyspozycji aby umożliwić Wam poruszanie się pomiędzy Parkami Disney i hotelami Disney (z wyłączeniem hotelu Disney's Davy Crocket Ranch). Usługę należy zamówić w recepcji Waszego hotelu Disney, w City Hall Parku Disneyland lub w Studio Services Parku Walt Disney Studios.

 

Spotkanie z postaciami Disney

Postacie Disney są bardzo oblegane szczególnie przez dzieci i dostęp do nich może być utrudniony. Prosimy zwracać się o pomoc do Cast Members (pracowników Disney), którzy są przy nich.

 

Zwiedzający niedosłyszący

Dostęp do niektórych atrakcji w Diswneylandzie jest w strefach zaciemnionych, może być to źle odczuwane dla niektórych osób i w związku z tym zalecane jest tam przebywanie z osobą towarzyszącą.  Atrakcje Animagique i Cinémagique (Park Walt Disney Studios) są wyposażone w kręgi magnetyczne.

 

Zwiedzający źle widzący

Psy przewodniki niewidomych są jedynymi zwierzętami mogącymi przebywać na terenie Parków Disneya. Ze względów bezpieczeństwa, nie mają one wstępu na pewne atrakcje. Na niektórych atrakcjach, możecie odczuwać te same wrażenia co inni zwiedzający, na niektórych z kolei, osoba towarzysząca jest Wam niezbędna aby opisać dekorację. 

 

 

 

 

 

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

 

 

Opinie naszych klientów:
Dave Czezky
 
Nie zasługujemy na tak dobry serwis.
 

 
Teresa Grzywnowicz:
 
Doskonałe biuro podróży. Bardzo doświadczona obsługa znająca wiele obiektów turystycznych na całym świecie. Są w stanie wyszukać miejsce urlopu dla każdego. Korzystam z ich usług od wielu lat i za każdym razem wracam z urlopu w pełni usatysfakcjonowana.
POLECAM WSZYSTKIM - wierzcie mi to biuro to mistrz. 👍☺
 

 
Mocca Mocca.
 
W 2012 i 2014 roku wyjazd do DISNEYLANDU, uważam współpracę między nami a biurem za bardzo udaną. Miła fachowa obsługa polecam.
 

 
Łukasz Owczarski.
 
Najlepszy serwis internetowy w necie :)
Profesjonalna obsługa, zaangażowani pracownicy znający się na rzeczy i potrafiący dobrze dopasować ofertę do potrzeb klienta :)
 

 
Gest.
 
Polecam na 100%. Wyjazd z Disney Cruise Line to było coś czego nie zapomnimy przez wiele wiele lat. Byliśmy wszyscy zachwyceni. Organizacja wyjazdu wzorowa - łącznie z przelotem, transferami, zameldowaniem, ubezpieczeniem. Sun Kiss Travel spisał się po raz kolejny na medal. Gorąco polecam jeszcze raz wszystkim.wszystko poszło gładko i sprawnie.
 

 
Andrzej Benek.
 
Polecam jestem mega zadowolony. Wszystko dokładnie jak trzeba
 

 
Eringsfinx 609.
 
Konkretna obsługa i pomoc w wyborze wyjazdu. sprawdzone informacje
 

 
Julia Cieplińska.
 
Polecam to miejsce, mozna zdecydowanie polegać. Ekstra! !!!!!!
 

 
Sławomir O.
 
Ogferyta i sposób obsługi spełniły moje oczekiwania
 

 
Maciek M.
 
Wyjątkowe oferta, miła i kompetentna obsługa, podzielam pozytywne opinie innych Klientów, zawsze jestem zadowolona z wyjazdu!
 

 
Krystyna Doroś
 
Wyjątkowe oferta, miła i kompetentna obsługa, podzielam pozytywne opinie innych Klientów, zawsze jestem zada z wyjazdu!
 

 
Marek K.
 marzec 2019 r.
 
Pełen profesjonalizm. Miła atmosfera. Polecam
 

 
Robert Stankiewicz
 luty 2019 r.
 
Bardzo dziękuję Panu Ivo za fachową pomoc w doborze rodzaju biletu do Disneylandu. Zadowolony jestem z poziomu obsługi,ale najważniejsze z ceny. Jeszcze raz dziękuję i polecam
 

 
Mariusz Sikorski
 
Super obsługa, pełen profesjonalizm przy wyborze rodzaju hotelu. Zróżnicowane oferty, miła ekipa.
 

 
Barbara Krech
 
Pobyt w Disneylandzie wypadł znakomicie, bez żadnych problemów organizacyjnych. Oferta hotelu oferowana przez sprzedawcę pokryła się z rzeczywistością. Kontakt oraz szybkość reakcji doradców na bardzo wysokim poziomie. Polecam biuro podróży do realizacji swoich planów wakacyjnych do dowolnego parku rozrywki.
 

 
Mariusz L.
 styczeń 2019 r.
 
Fachowa i rzetelna obsługa. Z uśmiechem nawet dla najbardziej marudzących, a sam do nich należę ;). Indywidualne podejście i wyszukanie według potrzeb klienta. Korzystam od wielu lat i nie zamierzam zmieniać.
 

 
Kuba Stanczyk
 
Indywidualne podejście do klienta, świetna atmosfera i pomoc w razie wszelkich problemów. Zdecydowanie polecam!
 

 
Robert Grzegorzewski
 grudzień 2018 r.
 
Naprawde konkurencyjne ceny w porównaniu z innymi biurami. Bilety tańsze niż w kasach parku. 
 

 
Tomek K.
 
Jako, że to był mój pierwszy zakup biletów online miałem obawy. Nieuzasadnione. Jestem w pełni zadowolony za podejście do klienta i pomoc w wyborze biletu. 
 

 
Syriusz S.
 listopad 2019 r.
 
Korzystałem z rożnych biur, ale jestem bardzo mile zaskoczony tym punktem w Wa-wie . Bardzo fajni ludzie doradzili mi super wycieczkę do Europaparku, dopilnowali wszystkiego od A do Z . POLECAM !!!
 

 
Agata M.
 
Bilety otrzymałam bardzo szybko. Przez zakup internetowy zaoszczedzilam parę pln i nie musiałam stac w kilometrowych kolejkach. Polecam:)
 

 
Daria Piszczak
 październik 2018 r.
 
Sam zakup bez zarzutów. Jedna mała uwaga - biletów do Energylandii nie trzeba drukować. Bez problemu zostały zeskanowane z telefonu.
 

 
Katarzyna F.
 
Gorąco polecam! Super szybkie dokonanie transakcji. E-bilety na mailu w kilka minut dostępne do wydrukowania, w bardzo korzystnej cenie. Wejście do Legolandu bez kolejki, po zaczytaniu kodu kreskowego z biletu. Ponadto mnóstwo bardzo przydatnych informacji na stronie. Z wielu skorzystaliśmy. Dziękujemy !!!
 

 
Lech Lewandowski
 
Dziękuję za fachową obsługę i wspaniałe podróże! 
 

 
Kasia C.
 
100 % profesjonalizmu. Bilety były dokładnie takie, jak w opisie. Błyskawicznie otrzymałam je do wydrukowania. Dziękuję za udaną transakcję.
 

 
Kornelia Adamska
 
Solidne serwis z wspaniałą obsługą. Zdecydowanie polecam każdemu. Bilety sam wydrukowałem i okazałem prxy wejściu do parku. 10/10!
 

 
Tadeusz Maczek
 
Szybko sprawnie i na temat. Jestem mega zadowolony z biura. Najlepsze ceny biletów. Transfer również bez zastrzeżeń - kierowca czekał na nas w umówionym miejscu w umówionym czasie. 
 


Sebastian Chojnowski
 
Super obsługa! Szacunek dla Pani Ani za cierpliwość :D Jeżeli chcesz mieć udane wyjazd do Disneylandu to warto tutaj zajrzeć. 
 

 
Magda S.
 
Jeżeli ktoś z Państwa wybiera się do zamku Neuschwanstein to polecam właśnie tą stronę. Dostajecie Państwo bilet na e-mail, drukujecie, a na miejscu omijacie kolejki, podchodzicie do oddzielnego wejścia. Nikt od was nic nie chce i nic nie pyta :)))) SERDECZNIE POLECAM :))))))


 
Waldemar Stefczyk
 
Bilety otrzymałam bardzo szybko. Przez zakup internetowy zaoszczedzilam parę pln i nie musiałam stac w kilometrowych kolejkach. Polecam:)


 
Piotr Lewandowski
 
Wszystko sprawnie. Polecam.


 
Kasia Stachowicz
 
Polecam, bilety mieliśmy po kilku godzinach od zamówienia, tańsze niż na miejscu i bez kolejki. Energylandia super - byliśmy ponad 10 godzin (wydłużyli normalne godziny otwarcia do 21.000). Do atrakcji większe kolejki przed południem, pod koniec bardzo małe. W upalny dzień część czasu można spędzić na plaży z leżakami i kilkoma zjeżdżalniami wodnymi. Dzieci zachwycone!
 

 
Igor I.
 
Zamówienie wykonane szybko i bez żadnych problemów
 

 
Barbara C.
 
Wszystko jasne, przejrzyste. Polecam zakupy;)
 

 
Sylwia M.
 
Super sklep, polecam wszysto sprawnie załatwione, zakup biletów ich dostawa e- bilet z wejściem żadnych problemów. Dobra cena. Bardzo dobry kontakt tel. i odpowiedź na każde pytanie. Polecam
  

 
Sylwester C..
 
Nic dodać nic ując. Jestem super zadowolony. Obsługa, ceny......
 

 
Krzysiek F.
 

 
Grzegorz I.
super wyjazd - Disneyland bajka, rewelacyjna obsługa Biletydoparkow.pl - szybka odpowiedź na nasz kontakt . Polecam
 

 
Anna I.
 
Bardzo dobra i czytelna strona. Błyskawiczna realizacja zamówienia
 

 
Patrycja M.
 
Super szybko. Wieczorem zrobiony przelew, na następny dzien były bilety. Polecam


 
Mariusz B.
 
Polecam gorąco. Szybka i profesjonalna obsługa.
 

 
Stefan M.
 
Wzorowa transakcja, bilety zamówione w nocy na drugi dzień rano były na mail'u. Bez żadnych problemów kolejki ominięte i weekend dobrej zabawy!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl